Magda Gessler to królowa gastronomii. W swoim programie "Kuchenne rewolucje" pomaga restauratorom w uratowaniu ich lokali, ale też uświadamia Polaków, na co zwrócić uwagę, gdy odwiedza się lokale gastronomiczne. Czasem sprzedaje też swoje triki na potrawy.
Idealny czerwony barszcz. Magda Gessler ma na to sposób
Przed świętami warto poznać sekret idealnego barszczu według Magdy Gessler. Co zrobić, by miał piękny kolor i nie był mdły w smaku? Magda Gessler zdradziła tajemnicę, która sprawi, że czerwony barszcz nie tylko będzie smakował, ale goście na pewno poproszą o dokładkę.
Według Magdy Gessler w idealnym barszczu muszą znaleźć się odpowiednie proporcje składników.
Oto lista składników na czerwony barszcz Magdy Gessler:
- 3 kg buraków
- pół selera
- pietruszka korzeń 2szt.
- por
- 2 duże cebule
- 4 kwaśne, polskie jabłka
- 5 łyżek octu
- 2 ząbki czosnku
- sól, pieprz
- ziele angielskie, liść laurowy
- suszone grzyby (borowiki)
Czerwony barszcz według Magdy Gessler. To trzeba zrobić z burakami
Kiedy mamy już wszystkie produkty, można zacząć gotowanie. Jak wyjaśnia Magda Gessler z 3 kilogramów, z których gotujemy barszcz połowę należy upiec w piekarniku w łupinach, a drugą połowę pokroić lub zetrzeć na tarce. Właśnie w tym tkwi sekret idealnego barszczu.
Ze startych surowych buraków, korzenia selera podzielonego na ćwiartki, 2 cebul białych, 6 korzeni pietruszki przygotowujemy wywar. Całość zalać należy wodą kranową lub mineralną bez gazu. Ma jej być tyle, by zakryła warzywa.
Tak przygotuj wywar na barszcz czerwony
Wywar na barszcz czerwony musi zawrzeć. Kiedy zrobi to po raz pierwszy, dodajemy do niego polskiego, dębowego octu, kilka kulek ziela angielskiego i czarnego pieprzu, goździki i cukier. Buraki w wywarze powinny zmięknąć- mówi Magda Gessler w rozmowie z "Super Expressem".
Tak przygotowany wywar należy przelać do garnka z burakami wyciągniętymi z piekarnika i startymi na tarce. Wywar na barszcz wigilijny gotujemy na małym ogniu, nie doprowadzając do wrzenia. Dolewamy 0,5 litra wywaru z dojrzałych prawdziwków. Następnie całość uzupełniamy kilkoma ząbkami polskiego czosnku, pieczonymi w piecu cebulami i skórkami kwaśnych, polskich jabłek - tłumaczy Magda Gessler. Tak przygotowany należy odstawić na całą noc.