Dziennik Gazeta Prawana logo

Ciasto na Wszystkich Świętych. Miodownik z budyniem od Ewy Wachowicz

Closeup,Of,Display,Of,Brown,Sponge,Honey,Layer,Cake,In
Miodownik z budyniem orzechowym. To ciasto z przepisu Ewy Wachowicz sprawdzi się podczas rodzinnego obiadu w dzień Wszystkich Świętych/Shutterstock
1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych to czas, w którym nie tylko odwiedzamy groby naszych bliskich, ale spotykamy się przy stole, na rodzinnych obiadach albo podwieczorkach. To ciasto z przepisu Ewy Wachowicz będzie idealnym deserem na ten dzień. Jak zrobić miodownik z budyniem?

Dzień Wszystkich Świętych to idealny czas na spotkania w rodzinnym lub przyjacielskim gronie. Dobrze jest powspominać i porozmawiać nie tylko przy smacznym obiedzie, ale także równie smakowitym deserze. Tu sprawdzić się może idealnie ciasto z przepisu Ewy Wachowicz.

Miodownik z budyniem orzechowym. Ciasto na rodzinne spotkania

To miodownik z orzechowym budyniem. Ciasto, które kojarzy się z jesienią i rewelacyjnie pasuje do szklanki herbaty lub kawy. Jak je zrobić? Oto przepis. 

Przepis

Składniki:

  • 1 szklanka - mąki

  • 3 łyżki - mąki ziemniaczanej

  • 3 łyżki - przyprawy do piernika

  • 1 łyżeczka - cynamonu

  • 6 - jajek

  • 2 łyżki - cukru

  • ½ szklanki - miodu

  • 1 łyżeczka - proszku do pieczenia

  • Budyń orzechowy

  • 500 ml - mleka

  • 1 - budyń śmietankowy

  • 50 g - masła

  • 2 łyżki - cukru trzcinowego

  • 50 g - mielonych orzechów włoskich

  • Dekoracja

  • lukier (sok z cytryny i cukier puder)

  • orzechy włoskie

  • Do przełożenia

  • powidła śliwkowe

Sposób przygotowania:

Miód przełożyć do garnka i podgrzać. Mąkę przesiać do miski. Pod koniec dodać proszek do pieczenia, przyprawę do piernika, cynamon i mąkę ziemniaczaną.

Białka oddzielić od żółtek. Posolić i ubić na sztywną pianę. Utrwalić cukrem.

Do żółtek wlać miód i zmiksować. Przelać do piany. Delikatnie wymieszać. Dodać sypkie składniki i jeszcze raz wymieszać. Przelać do foremki (wyłożonej papierem do pieczenia, wysmarowanej masłem i wysypanej bułką tartą).

Wstawić na 35-40 minut do piekarnika rozgrzanego do 170 st. C.

Do szklanki odlać 125 ml mleka. Resztę wlać do garnka. Dodać masło, posłodzić cukrem trzcinowym i postawić na kuchence. Gdy się zagotuje, wsypać orzechy. W zimnym mleku rozpuścić budyń i wlać do mleka. Wymieszać i odstawić do wystudzenia.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Marta Kawczyńska

Marta Kawczyńska – dziennikarka Dziennik.pl. Ukończyła Filologię Polską na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją animacja kultury, jest też psychoterapeutką tańcem i ruchem (DMT). Pracowała m.in. w Gazecie Stołecznej, Super Expressie, TVP. Jest autorką książki "Alopecjanki. Historie łysych kobiet" oraz współautorką poradników "#Nastolatka". Specjalizuje się w tematyce show-biznesowej oraz społecznej. W Dziennik.pl zajmuje się działem życie gwiazd, nostalgia, kultura. Prowadzi podcasty "Kawka z…" i "Dziennik Kryminalny" emitowane na kanale DGP Infor na Youtubie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraOdchodzi z "Dzień dobry TVN". Nie krył łez na antenie »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj