Robert Makłowicz to znany krytyk kulinarny, dziennikarz i youtuber. Popularność przyniosły mu programy telewizyjne takie jak "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza", czy "Makłowicz w podróży".

Robert Makłowicz ma na swoim koncie kilka książek, najsłynniejsze to "C.k. kuchnia", "Café Museum" oraz "Dalmacja. Książka kucharska". Ta ostatnia powstała z autentycznej miłości do skrawka chorwackiej ziemi – Dalmacji – gdzie Robert Makłowicz ma swój drugi dom.

Reklama

Robert Makłowicz wyznaje: Poszczę i bez postu

W rozmowie z Dziennik.pl przyznaje, że pości nie tylko w poście, który zaczął się w tym roku 14 lutego, ale równie często poza nim. -Staram się z racji profesji narzucać sobie ograniczenia, więc poszczę i bez postu. Wczoraj zjadłem dwie kanapki z ciemnego tyrolskiego chleba i jabłko. Do tego wypiłem trzy litry wody - zdradził Makłowicz.

Trwa ładowanie wpisu

Jakie postne danie poleca Robert Makłowicz?

Zapytany o postne danie, którego według niego warto spróbować, odpowiedział, że jest ich multum.

- Spróbowała pani upiec skórki z ziemniaków? Tylko trzeba je wcześniej dobrze umyć i posypać grubą solą. Z suchego pieczywa warto zrobić knedle i podać je z sosem grzybowym albo roztopionym masłem i parmezanem - radzi.

Spróbujecie tych prostych i niezbyt skomplikowanych pomysłów na postne dania Roberta Makłowicza?